Dnešní datum: 10. 04. 2020, 15. týden roku
< návrat zpět

Aktuální školní rok rss

Projekt z Hudební výchovy v období "korona"

Projekt z Hudební výchovy v období "korona"V období, kdy je zavřená škola (a než jsme začali vysílat online i hudební chvilku nazvanou „Zpíváme s Andreou“), dostaly děti na 2. stupni za úkol vypracovat projekt. Protože si myslím, že některé názory byly opravdu velmi zajímavé, dovolím se je s vámi sdílet. Ještě na začátek chci zdůraznit, že v hodinách hudební výchovy chtějí děti zpívat moderní písničky a ne ty moje jak říkají důchodcovské :-). Nicméně jsem vypozorovala trend, že pokud ještě v 6. ročníku chtějí zpívat i lidové písně, tak postupně v sedmém a osmém jedině moderní a už vůbec ne česky, pakliže chtějí vůbec zpívat. V 9. ročníku nastane zlom, netvrdím, že ve všech třídách, a děti vyžadují písně od M. Davida, H. Vondráčkové, I. Bartošové, M. Muchové atp. Musím přiznat, že pro mě je to mnohdy velmi překvapující …

Autor: Jaroslava Pauknerová  •  Vydáno: 7.4.2020 11:01  •  Přečteno: 137x  •  Komentářů: 0

Výtvarná soutěž - KOUZLO JARA - videokonference

Výtvarná soutěž - KOUZLO JARA - videokonferenceZveme všechny žáky k účasti ve výtvarné soutěži.

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 6.4.2020 21:52  •  Přečteno: 142x  •  Komentářů: 0

Cvičení s Pavlem - cvičení On line - videokonference - aktualizováno - pomůcky na cvičení

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 6.4.2020 8:31  •  Přečteno: 992x  •  Komentářů: 0

Jednoduchý videonávod na instalaci programu ZOOM pro žáky

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 2.4.2020 22:17  •  Přečteno: 616x

Zpívání s Andreou - zpívání On line - videokonference - aktualizováno

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 2.4.2020 7:53  •  Přečteno: 1005x  •  Komentářů: 0

Setkávání se školní psycholožkou

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 1.4.2020 12:20  •  Přečteno: 462x  •  Komentářů: 0

Školní psycholog – nabídka podpory

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 17.3.2020 12:32  •  Přečteno: 1173x

Aktuální informace ze školy - koronavirus 2. týden

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 16.3.2020 9:03  •  Přečteno: 1820x

Uzavření sportovišť ZŠ Rudná

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 12.3.2020 19:17  •  Přečteno: 1158x

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ K TÉMATU 130. LET OD NAROZENÍ KARLA ČAPKA

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ K TÉMATU 130. LET OD NAROZENÍ KARLA ČAPKANa druhém stupni ve výtvarné výchově jsme se v rámci Týdne čtenářské gramotnosti věnovali 130. výročí od narození Karla Čapka. Výsledkem je zajímavá výstava, která právě probíhá ve vestibulu a v jídelně školy. Žáci mohli vybírat z několika nabízených témat, která odkazovala k dílu Karla Čapka. Nejvíce žáky zaujalo téma Uvnitř R.U.R. - neboli, jak takový robot může vypadat uvnitř. Žáci zpracovávali roboty plošně, ale i prostorově. Výsledkem je úchvatná sbírka malých i velkých robotů vystavených v jídelně školy, kterým se skutečně můžete podívat do útrob na šroubky.

Autor: Jaroslava Pauknerová  •  Vydáno: 12.3.2020 9:12  •  Přečteno: 1135x  •  Komentářů: 0

Upozornění nefunkční Bakaláři OnLine na mobilním telefonu

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 11.3.2020 20:36  •  Přečteno: 1204x

ŠKOLNÍ PLES ZRUŠEN

Autor: Pavel Kasal  •  Vydáno: 11.3.2020 10:56  •  Přečteno: 1425x  •  Komentářů: 0

Už jsme čtenáři – 2. B

Letošní týden čtenářské gramotnosti si žáci 2. B už pěkně užili. S pomocí rodičů si vybírají knihy, které je baví, jsou zábavné, napínavé nebo poučné. Udělali jsme si knihovničku na dveře, kam budou žáci zapisovat tituly knih, které přečtou do konce školního roku. Uvidíme, kdo bude nejlepším čtenářem. Navštívili jsme místní knihovnu, kdyby nám domácí zásoby knih nestačily. Poznali jsme některé autory a ilustrátory dětských knih. Hodně jsme mluvili o Večerníčkovi. Vždyť má půlkulaté narozeniny. Jeho první pohádky např. Kluk a kometa, O televizním strašidýlku nebo Pohádky ovčí babičky jsme viděli poprvé. Ty novější pohádky dokázaly děti nakreslit. První vyučovací hodina začínala tento týden čtením vlastní knihy. Přesvědčili jsme se, že číst knížky je zábavná činnost, která nám dokáže zpříjemnit nejednu volnou chvilku. Co může být lepší, než v sychravém počasí vlézt pod deku a ponořit se do napínavého příběhu.

Autor: Jaroslava Pauknerová  •  Vydáno: 28.2.2020 14:10  •  Přečteno: 1752x  •  Komentářů: 0

Návštěva spisovatele ve třetích třídách

Ve středu 26. 2. v rámci týdne čtenářské gramotnosti navštívil žáky třetích tříd spisovatel dětských knih pan Luboš Pavel. Děti se zaujetím naslouchaly poutavému vyprávění o jeho spisovatelských začátcích – o tom, že na počátku všeho byla velká láska ke knížkám a stovky přečtených stránek, často i v noci, potajmu, s lampičkou pod peřinou. Postupně tato láska ke knihám přerostla v touhu vymýšlet a psát svoje vlastní příběhy. Děti se seznámily s tím, jakým způsobem takový příběh vzniká, že v něm vystupují hlavní a vedlejší postavy a jak se z ilustrace vytváří animace. Besedu pan spisovatel oživil ukázkami ze své tvorby a vyprávěním, jak své příběhy tvořil. Dětem se vystoupení velmi líbilo, není tedy divu, že na závěr si téměř všechny odnášely domů knížku s vlastnoručním podpisem pana Luboše Pavla. Věřme, že tato osobní zkušenost bude velkou motivací do dalších čtenářských aktivit.

Autor: Jaroslava Pauknerová  •  Vydáno: 28.2.2020 8:04  •  Přečteno: 1814x  •  Komentářů: 0

Čtenářská gramotnost dětí ve 3. A

Jedním z mnoha způsobů, jak si ověřit svou čtenářskou gramotnost, jsou také deskové hry a stavebnice. Při hrách si děti musí nejprve pozorně přečíst a nastudovat pravidla, u stavebnic zase podrobný návod. A nejen to si vyzkoušeli žáci ze třídy 3. A - navíc se mnoho nového dozvěděli a zároveň se i dobře pobavili.

Autor: Jaroslava Pauknerová  •  Vydáno: 28.2.2020 8:04  •  Přečteno: 1703x  •  Komentářů: 0

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 23