Dnešní datum: 23. 10. 2018, 43. týden roku
Kategorie: Žlutý květ

Oddílové schůzky Žlutého květu

Schůzky začínají 25., 26. a 27. září


Oddíl Žlutého květu je určen pro děti, které mají rádi přírodu, dobrodružství, hry a chtějí se něčemu novému naučit

Rozvrh schůzek                                                  Stav k 30.9. 2018

 1. třídy  úterý 13:30 — 15:00     volných míst: 2
 1. třídy  čtvrtek 13:30 — 15:00     volných míst: 3
 od 2. tříd  úterý 15:30 — 17:00     volných míst: 2
 od 2. tříd  středa 14:00 — 15:30     volných míst: 2
 od 2. tříd  čtvrtek 15:30 — 17:00    volných míst: 4
 od 4. tříd  středa 16:00 — 17:30  Dobrá parta  plno

Je-li na stránkách plno, poptejte se i tak po volných místech. Občas se místo uvolní nebo je volné díky přesunům. Věkové rozdělení je orientační, vyjímky jsou po domluvě možné. Jsme samostatný spolek — oddíl není zájmový kroužek školy. S dětmi na ZŠ pracujeme nepřetržitě od roku 1993.

.............................................................................................................................................

Co děláme, charakteristika oddílu

 • Schůzky jsou přednostně zaměřeny na poznávání přírody (v celé její šíři, nezaměřujeme se na něco specifického). Např. se ale dítě naučí poznat i několik desítek druhů ptáčků díky pár minutám týdně :-).
 • Část programu během roku (především u skupin od 2. tříd) věnujeme tábornictví (ohně, uzle...), praktickým a dobrodružným dovednostem (šifrování...). V tomto je program trochu podobný skautu. Skupiny prvňáků jsou spíše taková „přípravka na vyšší úroveň.“
 • Část schůzky zaberou hry různých typů (deskové, zábavné, pohybové, naučné...). Hrami se děti učí znalostem, učí se přemýšlet a hledat řešení, získávají dovednosti, ztrácí ostych, posilují motorický vývoj, učí se překonávat překážky, učí se jednat s dalšími dětmi, učí se spolupracovat, atd.
 • Jednotlivé družiny oddílu (skupiny) jsou jedna parta, kde si tykáme, máme kamarádské vztahy a máme rádi legraci. Oddílové schůzky, akce, výpravy... tvoří komunitu dětí s "oddílovým životem a zvyky," kde se vžilo označení "Žluťák" není to tedy klasický školní kroužek(!). 
 • Schůzky ve vlastní klubovně ve škole se konají 1x týdně po dobu 1,5 hod. Děti si vyzvedáváme z družin a vracíme je po schůzce zpět.
 • Zpravidla 1x měsíčně se koná výprava — od jara do podzimu dobrodružné víkendové, v zimních měsících jednodenní, např. do planetária, muzea, divadla, výstavu pod. Občas jsou další akce určené jen pro oddílové děti. Výpravy a akce nejsou povinné.
 • Rodiče jsou o činnosti informováni (články, fotky...) na našich internetových stránkách www.zlutykvet.cz a na stránkách školy, v rubrice Žlutý květ, na nástěnce u novějšího vchodu do školy a dostávají informativní emaily.

Co nejsme

Nejsme monotematicky zaměřený kroužek zaměřený na jednu činnost. Jsme oddíl s velkou šíří činností. Oddíl není zájmový kroužek školy — jsme samostatný spolek pracující s dětmi z této školy.

Měsíc na zkoušku

Každé nové dítě má měsíční zkušební období, ve kterém se může rozhodnout, zdali se mu činnost zamlouvá či nikoliv. Taktéž z naší strany je prostor na případné nedoporučení pokračovat, zejména pokud dítě nebude o činnost jevit zájem, nebo bude soustavně narušovat schůzky. 


Nabídka pro děti

 • Ve vlastní klubovně a na hřišti hrajeme nejrozmanitější hry a soutěže.
 • Čeká nás celoroční oddílová hra mezi týmy (od listopadu)
 • Soutěžíme a hrajeme o body, vítězové získávají hodnotné ceny (mirkoskop, dalekohled, knihy...)
 • Poznáváme a zkoumáme přírodu, ale třeba i vesmír...
 • Poznáváme šifry a hrajeme s nimi hry.
 • Dobrodružství neznáme z televize a her, my ho zažíváme na vlastní kůži!
 • Děláme akce jen pro oddílové děti (širák, oddílová noc, zájmové neděle...)
 • Na víkendových výpravách zažíváme romantiku a legraci, dostáváme se do míst neznámých.
 • Učíme se zálesáckým dovednostem, poznáváme přírodu naší vlasti.
 • Starší děti se mohou stát rádci a pomocníci. 

.............................................................................................................................................

Kontakty

Přihlásit dítě je nutné nejprve předem telefonicky, SMS zprávou či emailem. Internet: www.zlutykvet.cz.

Tel: 777 671 483 (hovory Po — Čt 9:00 — 19:00, Pá do 16:00, sms kdykoliv),  Email: zluty-kvet@seznam.cz,  Skype: zluty-kvet

print Formát pro tisk