Dnešní datum: 27. 05. 2020, 22. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

Školní senbazuru

Senbazuru v japonštině znamená tisíc origami jeřábů. V Japonsku věří, že takové uskupení přináší štěstí, plní přání nebo uzdravuje z nemocí. Výkladů legendy je několik a k této japonské tradici se pojí i mnoho příběhů. Dnešní doba u nás i na celém světě přinesla mnoho změn a obav, které nejspíš ještě nějakou dobu pocítíme. Inspirujme se japonskou legendou a poskládejme společně právě tisíc origami jeřábů. Naše školní senbazuru se stane symbolem víry v lepší časy a přáním zdraví pro nás všechny.

Návod na skládání tradičního jeřába je ke stažení na stránkách školy.

Pokud máte chuť, připojte se na pravidelnou videokonferenci Květnové origami ve středu v 11 hodin. Skládáme zde i jiná zvířátka, ale s jeřábem rády poradíme.

Skládat můžete z bílého, barevného, novinového, odpadového, časopisového, origami papíru v libovolné velikosti.

Skládat může kdokoliv – děti, učitelé, rodiče, prarodiče…

Pokud poskládáte jeřábů více, spojte je, prosím, nad sebe pevnou nití s malými rozestupy (max. 10 jeřábů na jedné niti).

Doneste své origami na recepci školy nejpozději do 1. června 2020.

Hotové školní senbazuru vystavíme v oknech školy.

Děkujeme.

Případný odkaz na videokonferenci Květnové origami (středa v 11 hodin):

(Ctrl + klik nebo zkopírovat odkaz do stavového řádku)

Meeting ID: 440 569 8473

Heslo (Password): 141355