Dnešní datum: 20. 02. 2020, 08. týden roku
Kategorie: Školní sport, Aktuální školní rok

Přespolní běh

Přespolní běhVe čtvrtek, 26. 9. 2019, proběhlo okresní finále přespolního běhu, kterého se zúčastnili i žáci ZŠ Rudná. Letos se nově závodilo ve čtyřech kategoriích: dívky 6.-7. a 8.-9. ročníku a chlapci 6.-7. a 8.-9. ročníku. Přestože jsme se potýkali s absencí několika výborných běžců/kyň, podařilo se nám dosáhnout úspěchu.

Jako první se na 1500 metrů dlouhou trať vydaly mladší dívky ve složení: Kristina Čekanová, Anna Machulková, Aneta Kuncová a Klára Slunečková. Ve výsledném součtu jejich pořadí dívky skončily na výborném 2. místě.

Následovalo klání starších dívek, které se stejně jako u jejich mladších spolužaček běželo na trati o délce 1500 metrů. Naše dívky startovaly ve složení: Linda Srbová, Eliška Chalupová, Viktorie Půlpánová a Eliška Fridrichová. Tempo běhu bylo od začátku podstatně rychlejší než v předešlém závodě, ale i tak se Linda Srbová po celou dobu dokázala držet vepředu a do cíle doběhla na 2. místě ze všech zúčastněných dívek. V celkovém součtu obsadily starší dívky krásné 3. místo.

Poté přišli na řadu mladší chlapci ve složení: Matěj Hembera, Lukáš Slepička, František Veselý a Matěj Bezděka. I tento závod se běžel na vzdálenost 1500 metrů a hned od začátku se naši drželi vpředu. Jak se zanedlouho ukázalo, všichni lehce přecenili své síly a od druhé poloviny závodu začali své pozice pozvolna ztrácet. V cíli z toho byla v součtu nakonec vydřená bronzová medaile.

Jako poslední se na start postavili starší chlapci ve složení: Matěj Mareček, Petr Sojka, Jan Matějovský, Tomáš Brotánek, Ondřej Losenský a Kryštof Poskočil. Ti před sebou měli úctyhodných 3000 metrů a hned po startu se všichni drželi vpředu, aby měli výhodné pozice do úzkého průsmyku, který vedl ven ze stadionu na ovál okolo pole. O deset minut později přiběhl jako první z našich na stadion Matěj Mareček, který atakoval umístění v první desítce ze všech zúčastněných chlapců. Zanedlouho ho následovali i ostatní a stejně jako mladší spolužáci obsadili 3. místo.

Ze čtyř kategorií tedy vezeme čtyři umístění na stupních vítězů, což je krásný sportovní začátek nového školního roku.

Mgr. David Krajči

FOTOGALERIE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.