Dnešní datum: 18. 07. 2018, 29. týden roku
Kategorie: Školní rok 2015/2016

Školní výlet 4. A, B, D a 5. C

Školní výlet 4. A, B, D a 5. CVe středu ráno jsme se sešli v hojném počtu - třídy 4. A, B, D a 5. C, abychom se společně vydali na školní výlet do Botanické zahrady hl. m. Prahy v Troji.

Měli jsme v plánu navštívit 2 prohlídkové okruhy, 2 řízené prohlídky se školenými průvodci a pak se jen tak procházet a obdivovat celý areál botanické zahrady. První část jsme si náležitě užili, druhou část jsme nakonec museli, vzhledem k deštivému počasí, bohužel omezit na minimum.

Nejprve nás čekal interiér skleníku Fata Morgana. Je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Výsadby jsou členěny podle významných fytogeografických oblastí a jsou uspořádány tak, aby navodily představu přirozených rostlinných společenstev.
Během programu se děti seznámily například  s běžnými užitkovými rostlinami tropů, se kterými se setkávají i v každodenním životě (vanilka, kakaovník, bambus).

Další část programu probíhala  ve venkovní expozici areálu. Průvodkyně nás seznámila s velikány rostlinné říše (největší žijící organismus, nejstarší strom, nejrychleji rostoucí rostlina, atd.), představila nám základní léčivé rostliny, které běžně konzumujeme v našich domácnostech, ale i jedovaté zástupce rostlinné říše.

I přes nepřízeň počasí jsme opouštěli botanickou zahradu s mnoha zážitky a dobrou náladou!

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.