Dnešní datum: 19. 06. 2019, 25. týden roku
Kategorie: 2016/17 archiv

Sedmičky tentokrát na západě

Sedmičky tentokrát na západěPokud očekáváte, že snad sedmáci vyrazili kamsi za oceán, mýlíte se. To by během jediného dne nešlo stihnout.

 

     I tak jsme měli ve čtvrtek 8. června nabitý program. Po nástupu do autobusu k našemu oblíbenému řidiči panu Davidovi, jsme vyrazili opravdu směrem na západ.

     První zastávkou byl zámek v Bečově nad Teplou. Zde jsme navštívili okruh, který je zaměřený na 2. nejcennější památku v ČR (hned po českých korunovačních klenotech), a to Relikviář svatého Maura. Od paní průvodkyně jsme se dověděli, jaký měl tento unikát složitý osud. Byl od konce 2. světové války až do roku 1985 zakopán v zemi pod podlahou hradní kaple. To se samozřejmě podepsalo na jeho vzhledu, proto musel být složitě 11 let restaurován. V krátkém filmu jsme viděli, jak vše probíhalo. Naše prohlídka skončila v trezorové místnosti, kde se nám tento skvost ukázal v celé kráse.

     Dále jsme pokračovali do Mariánských Lázní. Necelé dvě hodiny jsme se zdrželi v parku Boheminium. Zde jsme měli jedinečnou příležitost prohlédnout si v tomto krátkém čase na 60 miniatur českých památek v měřítku 1:25. Momentálně zde na terase připravují nový model – plzeňský chrám sv. Bartoloměje. Je určitě zajímavé vidět, co práce se skrývá za zhotovením nějakého modelu.

     V závěru nás čekalo ochutnávání léčivých pramenů a oplatek na mariánskolázeňské kolonádě. Někteří to doplnili ještě zmrzlinou a dalšími pamlsky.

     Před 15. hodinou jsme se přesunuli všichni ke Zpívající fontáně. Ta se nám představila melodiemi z filmu „Titanic“. Protože někteří potřebovali ještě nutně nakupovat a mlsat, následoval po hudební produkci rozchod. Pak už jsme vyrazili k autobusu a vydali se domů.

     Celá akce se nám vydařila. Počasí bylo ideální. Nezbývá než doufat, že i když Titanic dopadl špatně, nás v dalších dnech čekají jen samé dobré okamžiky. Vždyť do prázdnin zbývá už jen krátký čas. Doufáme, že tento výlet za poznáním, bude pro mnohé žáky inspirací k poznávání dalších míst nejen v ČR, ale i v zahraničí.

          L. Braunová, O. Kohout, I. Šťovíčková – třídní sedmiček

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.