Dnešní datum: 2. 07. 2020, 27. týden roku
Kategorie: 2012/13 archiv

Vydařená exkurze „sedmiček“ do Mariánských Lázní a okolí

Vydařená exkurze „sedmiček“ do Mariánských Lázní a okolí     Ve čtvrtek 13. června vyrazily všechny tři „sedmičky“ se svými třídními učitelkami na poslední velkou výpravu letošního školního roku.

Exkurzi jsme zahájili návštěvou nádherného kláštera v Kladrubech u Stříbra. Při prohlídce jsme viděli ty nejkrásnější prostory, které klášter nabízí. Největší perlou byl samozřejmě 93 metrů dlouhý a v kopuli 40 metrů vysoký klášterní kostel, třetí největší v ČR.

Další zastávkou byla naučná stezka Kladská. V tichu přírody jsme obdivovali nádheru rostlinstva na rašeliništích.

Nedočkavě jsme se přesunuli na třetí plánovanou zastávku. Tou byla rarita – a to park Boheminium na okraji Mariánských Lázní. V překrásném prostředí krajinného parku jsme se prošli kolem více než 40 miniatur různých našich kulturních a technických památek. Viděli jsme např. Karlštejn, Český Krumlov, Ještěd, horu Říp s rotundou, minaret v Lednici, zámek Kynžvart a další – vše 25x menší než ve skutečnosti. Za zhruba hodinu jsme tak „navštívili“ památky, kvůli kterým bychom ve skutečnosti museli objet celou ČR a potřebovali bychom na to hodně času.

Poslední zastávkou byla perla mezi lázněmi, a to 2. největší lázeňské město u nás – Mariánské Lázně. V 15 hodin nás zde více než stylově přivítala „Zpívající fontána“ skladbou “Tenkrát na západě“. Vždyť jsme na západě opravdu byli! Provedení skladby ocenili mnozí potleskem. Pak už jsme se věnovali ochutnávce pramenů, které v horkém počasí přišly k chuti. Nevynechali jsme ani čerstvé teplé oplatky a zmrzlinu – ideální kombinaci ke korzu po kolonádě. Mnozí využili k ochlazení vodu z fontány – jednoduše se postříkali.

Exkurze měla mezi dětmi velký úspěch. Hodnocení typu „bylo to super“, byla to bomba“, „pojedeme sem zase“ nás potěšilo. Ačkoliv se exkurze uskutečnila 13., vše, včetně krásného počasí i časového harmonogramu, dopadlo na 1*****.

L. Braunová, I. Šťovíčková, L. Záhorová, tř. učitelky 7. A, B, C


 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.