Dnešní datum: 9. 12. 2018, 49. týden roku
Kategorie: 2009/10 archiv

Expedice 11 – takový byl silvestrovský tábor

Hned na začátku prozradím, že název Expedice 11 znamená jedenáctý silvestrovský tábor, i když dříve jsme je nenazývali expedicí. Sedmidenního tábora se účastnilo 19 dětí, 4 vedoucí a jedna Barča (pes).

28.12. po příjezdu až do večerky proběhl velký blok her, včetně utvoření tří družstev, která si dala názvy Prdlí koťata, Yettíci a Bílí tygři. Druhý den, v úterní dopoledne, proběhla tradiční hra, která děti velmi baví – velký nákup zásob. Po zásobení expedice se stihlo zahrát ještě několik her (na rybáře, na horolezce, na dvojníky). Odpoledne děti hrály hry na hřišti a večer v klubovnách ubytovny, například Popletené pohádky, kdy si losují pohádkové postavičky, které pak hrají. Proběhla také stavba pěkných hradů z velkých dřevěných kostek a dalších dílů.

silvestr_tabor_09-10Středeční dopoledne děti strávily opět venku, při hrách Co do přírody nepatří nebo Liščí ocásky. Odpoledne jsme navštívili Muzeum české loutky a cirkusu, kde je k spatření mnoho krásných vyřezávaných loutek nejen z pohádek. V muzeu jsme si vyžádali místnost s menším loutkovým pódiem. Velké loutky se dali stranou, a děti na scéně sehrály své připravené scénky. Po představení družstev si ještě někteří vyzkoušeli improvizaci s loutkami. Večer se opět hrála spousta her, například se lovily zlaťáky, starší děti sestavovaly slova z písmenek.

Ve čtvrtek, v silvestrovský den, se dopoledne venku hrál Tapinův závod, při kterém se hráči snaží zapamatovat předměty nebo obrázky na trase. Odpoledne se hrálo Na pytláky a Blokáda, na překreslování obrázků, na Popelku a další hry. Od 19 hodin byl na náměstí v Prachaticích ohňostroj pro děti. Večer nám některé děti při svíčkách pověděly, co by si v následujícím roce přály. Pak nastala velká hostina, plata chlebíčků, misky sušenek, oříšků, sušeného ovoce a dalšího mlsání. Bylo toho tolik, že jsme některé dobroty nesnědli ani do odjezdu. Po hostině byl karneval v maskách, ale dětem se příliš tancovat nechtělo. Půlnoc jsme strávili venku na vršku, ze kterého bylo vidět na všechny ohňostroje, kam jen oko dohlédlo. Za nekonečných ohňostrojů jsme si připili dětský šampáněm na nový rok a vydali se do postýlek.

silvestr_tabor2-09-10V pátek 1.1. se samozřejmě vstávalo později než obvykle, ale ještě před obědem se stihlo několik her na hřišti. Odpoledne měla proběhnout expediční “výprava“. Mladší část osazenstva právě vyrazila za starší částí expedičníků, když se spustil déšť, který všechny přinutil k návratu. A tak se v klubovně hrála například Myšičkárna. Večer si družstva zahrála trojboj, hru Pan Novák a Upíři. V závěru proběhla “stezka odvahy“. Úkolem bylo jen ujít kousek cesty v parku bez doprovodu.

V sobotu nás den uvítal v bílém hávu. V klubovně se dopoledne hrálo například živé Člověče nezlob se nebo Červení a bílí. I když příliš sněhu nenapadlo, byly se děti klouzat na lopatách a ohromně si to užily. Odpoledne si pro změnu užily bazén. Závěrečný večer se předávaly diplomy a hledal poklad. I když byl poklad ukryt na známém místě – v liščí noře – do které děti i několikrát koukaly, museli jsme jim stejně nakonec napovědět, aby poklad našly.

Silvestrovský tábor si všichni užili. Tábory v Prachaticích jsou jiné než letní. Ráno neděláme budíčky a rozcvičky. Však děti také vstávaly kolem deváté hodiny, čemuž se není co divit. Program byl opravdu nabitý a příliš volna neměly. Za to patří velký dík vedoucím, kteří si pro děti připravili spousty her, dík patří také za mazání téměř stovky palačinek :-).

Fotogalerie

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.