Dnešní datum: 9. 12. 2018, 49. týden roku
Kategorie: 2008/9 archiv

Zprávy z jarního tábora

Pátek 13.3.

Dopoledne jsme chtě nechtě museli balit a uklízet. Ale nastala i příjemnější část - vyhlášení výsledků, rozdávání diplomů a odměn a děti si ještě zahrály pár her.

Celá grupa do Prahy dorazila v pořádku. Jednou jsme cestou museli stavět na malou. Doufáme, že se už děti prospaly, vedoucí taktéž (já se z kómatu probral po desáté dopoledne). Nyní mne čeká zpracování mnoha fotografií a pokusím se zplodit nějaký článek na základě zpráv. Kupodivu nám po táboře zůstala jen jedna poměrně nová šedá ponožka a růžová pětiprstá větší rukavice.

Tento jarní tábor vnímám celkově jako nejpovedenější za poslední léta, však jsme ještě nikdy na jarňákách neměli tolik dětí.
.........................................................................................................................................

Čtvrtek 12.3.

Hodina pokročila, pokusím se z posledních sil shrnout dnešní den. Dopoledne si děti zahrály dvě soutěže (při druhé jsme rozbili lavor z kuchyně) a nějaké hry. Venku bylo krásně, slunečno a tábor se vydal hrát hry ven. Co hrály venku si už z vyprávění ani nepamatuji, zato si pamatuji škrábání brambor a míchání u plotny. :)

Odpoledne byly děti natěšené na plavecký bazén. Nejoblíbenější program dětí, nejméně oblíbený pro některé vedoucí. Nu což, alespoň jsem si v bazénku pro malé děti smočil nohy a pár lehčích dětí povozil po vodě. Během tábora zažíváme spoustu veselých chvil a hlášek. Během dovádění v bazénu nás dostala jedna čtyřletá tábornice tím, když si sundala plavky s odůvodněním, že v nich měla vodu.

Poslední večer byl slavnostní, patřil tradičně karnevalu (a večeři o třech chodech). Tomu ale předcházela výroba výzdoby. Seběhlo se to asi tak. Po návratu z bazénu bývá tradičně hlad i přes to, že byla po "plavání" svačina. Proto následoval první chod - nabídka dvou druhů polévek nebo kuřete, poté výroba a výzdoba klubovny, druhý chod palačinky, pak karneval a na závěr zmrzlina. Děti usnuly velice rychle. ;)

Dnes (pátek) nás mimo balení a úklidu čeká ještě celkové vyhlášení výsledků her a soutěží, rozdání diplomů a odměn a jsem si jist, že cestou domů spánek v autobuse.

.........................................................................................................................................

Středa 11.3.

Dnešní den bylo psí počasí, člověk ani nevěděl, jestli prší, sněží nebo padají krupky. Proto jsme dopoledne strávili hrami v budově (např. při hrách Živé pexeso, Na zvířata).

Po obědě a krátkém poledním klidu jsme vyrazili za doprovodu všeho možného, co se jen může v zimě z nebe snést, do Muzea české loutky a cirkusu na prachatickém náměstí. Expozice loutek je krásně vyvedená a děti zaujala, rovněž expozice cirkusu byla zajímavá. Ještě jsme ve stejném muzeu navštívili malou výstavu o Madagaskaru. Největší úspěch měl živý šváb a sbírka brouků. Zlatým hřebem návštěvy muzea byla naše divadlo. Zaměstnanci nás pustili do místnosti, kde si děti mohly zahrát představení v divadelní scéně. Kuliočka, Šmudlinky a Příšerky sehrály pěkná představení, která si připravila předchozí den. Po koukání a hraní si děti za své kapesné koupily nějakou upomínku, hračku nebo dárek.

Večer se hrálo několik her, mezi nimi Živé sochy. Děti si také vyráběly skupinovou kroniku. Původně jsme plánovali stezku „odvahy" pro mrňata venku, nakonec jsme ji uskutečnili v budově. Celá stezka odvahy spočívala v tom, že každý sám při zhasnutých světlech prošel chodbou a společenskou místností s rozsvíceným lampiónem a na konci bylo třeba obkreslit jednoduchý obrazec. Až na dvě děti to zvládly všichni naprosto v pohodě, včetně těch nejmladších. Po této aktivitě se nám konečně podařilo pustit Příšerky s.r.o.

Tento den byl programově pestrý. Všechny děti jsou naprosto v pořádku. B. Váchová už o svatbě nemluví, zato mi při večeři přinesla kliku ze záchoda.

.........................................................................................................................................

Úterý 10.3.

Dnešní den byl pestrý. Úměra utahané děti = alespoň běžný budíček o půl osmé, se nevyplnila. Dnes se vstávalo před sedmou. Celé dopoledne jsme měli program zaměstnankyň střediska ekologické výchovy Dřípatka "Jak roste chléb." Děti se povídáním s aktivitami a hrami dozvěděly o způsobech zpracování obilí dnes a v minulosti a o tom, jak se peče chléb a z jakých surovin. Zahrály si několik tématických her a nakonec si každý upekl své dva bochánky různých tvarů zdobené všelijakými semínky. Vážení rodiče, bochánky uvidíte na fotografiích, většina dětí je odpoledne snědla.

Po poledni jsme s některými dětmi provedli neplánovanou návštěvu dětské lékařky, ze které vyplynula jedna angína a jedna chřipka. Obě děti jsou žel již doma. Nikdo z dalších dětí neprojevuje náznaky chorob a doufáme, že to byla jediná komplikace tábora.

Odpoledne jsme hráli spoustu her, měli jsme možnost pobýt na školním hřišti. Děti na něm sehráli velkou "příšerkovskou úkolovanou," při které hledaly lístečky různých barev a s různými úkoly. Jakási místní třída starších dětí docela koukala, protože zrovna prováděla úklid areálu, zatímco naše děti jim z hromady uklizených větví odebíraly věci ke splnění svých úkolů.

I čas před večeří, i večer patřil různým hrám. Včera jsem zapomněl napsat názvy tří družstev, které mezi sebou bojují o body. Tak tedy, jsou to Kuliočkové, Šmudlinky a Příšerky.

.........................................................................................................................................

Pondělí 9.3.

V noci párkrát sprchlo, ale jinak jsme bez deště a navečer dokonce vykouklo sluníčko. První ráno děti naštěstí nevstávaly v šest, ale mezi sedmou a osmou. Po snídani každé družstvo vyrábělo svůj velký lampion. Jsou opravdu krásné. Venku proběhl průzkum, na kterém nerozbláceném hřišti se dají hrát hry. Ani na jednom. Potom si děti zahrály na Zvířecí farmu, Cukr káva a Ovce a vlk.

Odpoledne jsme strávili na dvou dětských hřištích, z toho jedno bylo nadmíru moderně vybavené. Před večeří už v obytovně se sehrálo "příšerkové" hledání pexesa a všechny velmi zaujala soutěž Risk. Večer jsme chtěli dětem pustit DVD Příšerky s.r.o., žel filmový nosič zklamal. Změna programu vyhrazena, promítal se Příběh hraček. I dnes se téměř nikdo nesháněl po rodičích, jeden malý stesk byl, ale stýskání rychle přemohl spánek. A já jsem stále svobodný.

..........................................................................................................................................

Neděle 8.3.2009

Cesta z Prahy proběhla celkem běžně, i výkřiky "mami..." přes celý autobus brali cestující s humorem. Jen řidič se nás ptal, jestli náhodou nepojedeme v pátek o půl jedné zpět. Z kladné odpovědi byl evidentně nadšený.

Po příjezdu klasika - ubytování, představení se a pár pravidel společného soužití a jedna seznamovací hra. Po hře se děti rozdělily do družstev a první úkol tří družstev byl zásobit tábor. Nakupování pod vedením vedoucího je samozřejmě bavilo.

Večer se hrálo několik her, namátkou Molekuly, jedna z mnoha verzí elektřiny a Upíři. Světe div se, ale nikomu nestýskalo a všichni jsou zdraví. A B. Váchová si mne dnes chce vzít!

 

Fotogalerie z tábora.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Poděkování odpovědět
Dobrý den. Také bych ráda poděkovala všem vedoucím, hlavně p. Zbyškovi. Bára V. byla taky moc nadšená a už se těší na další tábor v létě, ale ptala se jestli pojede i Zbyšek. Celou cestu domů a i ještě doma nezavřela pusu, jak byla plná zážitků. Na otázku, co se jí nejvíce líbilo, odpověděla, že Zbyšek v zástěře když vařil. A že vařil moc dobře. A z her měla největší úspěch hra na upíry. Doma jsem dostala vynadáno, proč už jela domů, že tam ještě chtěla zůstat.
Jestli ta rukavička je pletená bude pravděpodobně naše, ale jelikož nemáme ani tu druhou tak je to asi už jedno. Ponožky máme všechny.
Ještě jednou Vám moc děkujeme za krásný tábor a moc se těšíme na fotky 3 Váchovi
, rukavice odpovědět
A ještě k nalezeným věcem: pokud na té rukavici jsou kytky a písmena, mohla by být naše. Ponožky ještě nemám spočítané:-)
odpověděl(a)
Rukavice je bez vzorů a hlavně je větší, Terkce by padala z ruky. :)
, Poděkování odpovědět
děkujeme za skvělé reportáže a ještě lepší tábor, terka byla nadšená, jen mi ještě nestačila všechno říct:-))
, příjezd odpovědět
Dobrý večer,
tak už mě informaval manžel, že dostal SMS, že přijedete v 15,35.
Všechny moc zdravím.
V. Lišková
, příjezd odpovědět
Prosím o informaci, kdy v pátek přijedete. V letáku je 14,35 na Knížecí, ale dcera mi říkala do telefonu, že v 15,20.
Děkuji
, - odpovědět
Chachachááá, klika od záchoda nemá chybu! 5
A docela by mě zajímalo, jestli jedním srabíkem nebyla A.V. 4 ???

Jinak teda super program, úplně těm dětem závidím.
odpověděl(a)
Ahoj. A.V. to nebyla v žádném případě, byla v pohodě.
, - odpovědět
Dobrý večer,děkujeme za zprávy o dění na táboře a o zápolení našich Kulioček,Šmudlinek a Příšerek.Přeji i nadále pohodu a snad už přijde i to sluníčko.
, - odpovědět
Moc děkuju za zprávu, teď se bude muset zeptat mě manžel na ty zvířátka:-)
Tak hlavně ať máte slušné počasí a pohodu!
, - odpovědět
Jak je to možné že jste stále svobodný? To už má Barborka V. jiného nápadníka, nebo se nechcete ženit vy? 7
Děkujeme Vám za zprávy a přejeme více sluníčka.
odpověděl(a)
Asi už na svatbu zapomněla. 5
, - odpovědět
děkuju za skvělé komentáře:-)) už je T. zoubek venku?:-)
odpověděl(a)
Zdravím. Zoubek stále drží. Dnes se ji trochu stýskalo, ale stačilo se zeptat na zvířátka, jestli nějaké máte (mé první téma na tyto stavy :)) a smutek vystřídalo živé vyprávění. 1
, - odpovědět
Ajajaj, to jsem asi měla varovat.....taky ji totiž v poslední době nepoznáváme 8 .
odpověděl(a)
Vando, to je v pořádku, jen už normálně komunikuje, stále usměvavá a občas se upřímně řechtá. 1
, - odpovědět
Jo Zbyšku, zapomněla jsem tě varovat, že se nemáš koukat na slečnu Alici V., bo se tě stydí. Tak bacha na to, zvlášť když budeš ženatý!!! 5
odpověděl(a)
Vando, ruka před obličejem ustává. Dnes Alice pěkně řádila. Skoro jsme ji nepoznávali. 1